Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Szczegółowe informacje znajdują się również na stronie Urzędu Miasta Łodzi

ZASADY NABORU UCZNIÓW

DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO ŁÓDŹ

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Szanowni Rodzice/Opiekunowie dzieci sześcio- i siedmioletnich

3 marca 2014 r. rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015.

Wyboru szkoły, w obwodzie której dziecko zamieszkuje, dokonujecie Państwo wypełniając:

Zgłoszenie kandydata do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez miasto Łódź,

które będzie można pobrać ze strony tej szkoły lub Urzędu Miasta Łodzi. Druk zgłoszenia będzie także dostępny w sekretariacie szkoły obwodowej. Do wypełnionego zgłoszenia należy dołączyć Informacje dodatkowe, które będą także do pobrania na stronie szkoły.

Jeżeli dokonujecie Państwo wyboru szkoły spoza obwodu należy wypełnić:

Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez miasto Łódź, który będzie można pobrać ze stron internetowych wybranych szkół i Urzędu Miasta Łodzi lub otrzymać wersję papierową w sekretariacie szkół spoza obwodu. Do każdego wniosku należy dołączyć Oświadczenie o spełnieniu kryteriów przyjęcia do wybranej szkoły podstawowej. Oświadczenie to, jak również kryteria naboru znajdziecie Państwo na stronach wybranych szkół lub w ich statutach.

Na podjęcie decyzji i oddanie wypełnionego Zgłoszenia lub Wniosku macie Państwo czas do 31 marca 2014 r. W tym okresie zachęcamy do:

• zapoznania się z ofertą szkół podstawowych zamieszczoną na stronie Urzędu Miasta Łodzi w banerze „Oferta publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów” w zakładce Edukacja (www.uml.lodz.pl),
  • obejrzenia przygotowanych przez szkoły prezentacji,
  • do uczestnictwa w drzwiach otwartych, organizowanych przez placówki z myślą
    o dzieciach i rodzicach/opiekunach, gdzie będzie można uzyskać odpowiedzi
    na wszystkie interesujące Państwa pytania. Harmonogram drzwi otwartych dostępny jest również na stronie UMŁ w zakładce Edukacja (www.uml.lodz.pl)

Zasady wyboru szkoły:

1. obwodowej – przyjęcie na podstawie Zgłoszenia następuje z urzędu. Złożenie przez Państwa Zgłoszenia wraz z Informacja dodatkową jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do szkoły obwodowej,
  1. spoza obwodu – następuje na podstawie Wniosku wraz z oświadczeniem. Wniosek można złożyć w trzech wybranych szkołach podstawowych ze wskazaniem szkoły spoza obwodu od najbardziej do najmniej preferowanej. Do każdego Wniosku należy dołączyć Oświadczenie o spełnieniu kryteriów, określonych przez daną szkołę spoza obwodu.

Terminarz naboru:

• od 03.03.2014r. – przyjmowane będą przez szkoły Zgłoszenia lub Wnioski,
  • od 07.04.2014r. – do 10.04.2014r. – dokonywana będzie analiza wniosków przez szkolne komisje rekrutacyjne,
  • 23.04.2014r. – szkoły wywieszą listy kandydatów zakwalifikowanych
    i niezakwalifikowanych,
  • 28.04.2014r. – szkoły wywieszą listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych.

Dokumenty do pobrania:

Dziecko zamieszkałe w obwodzie SP 141

ZGŁOSZENIE

DANE DODATKOWE DO ZGŁOSZENIA

Dziecko zamieszkałe poza obwodem SP 141

WNIOSEK

OŚWIADCZENIE O SPEŁNIENIU KRYTERIÓW

Kryterium 1 OŚWIADCZENIE

Kryterium 2 OŚWIADCZENIE

Kryterium 3 OŚWIADCZENIE

Kryterium 4 OŚWIADCZENIE

Kryterium 5 OŚWIADCZENIE

Kryterium 6 OŚWIADCZENIE

Kryterium 7 OŚWIADCZENIE

Kryterium 8 OŚWIADCZENIE

Regulamin rekrutacji do SP 141

Szczegółowe informacje o naborze do szkół można również znaleźć na stronie Urzędu Miasta Łodzi

Do obwodu szkoły włączone są ulice:

Anny Jagiellonki cała,

Trakcyjna cała,

Transmisyjna cała,

Tranzytowa cała,

Zakładowa nieparzysta cała, parzysta do nr 46.

ul. Zakładowa 35, 92-402 Łódź, tel./fax 42 670-99-93, e-mail: sp141lodz@gmail.com